Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Kuba w podróży
    • Strona główna
    • Ameryka Północna
      1. Meksyk
      2. USA
      Featured
      27 maja 20190

      7 rzeczy, które zawsze zabieram w podróż

      Recent
      27 maja 2019

      7 rzeczy, które zawsze zabieram w podróż

      23 kwietnia 2019

      Po co jechać do Everglades?

      24 lutego 2019

      Resort Fee, czyli dlaczego nie lubię Las Vegas

    • Europa
      1. Austria
      2. Czechy
      3. Europa – poradniki
      4. Francja
      5. Hiszpania
      6. Islandia
      7. Holandia
      8. Malta
      9. Niemcy
      10. Polska
      11. Portugalia
      12. Rumunia
      13. Słowacja
      14. Szwajcaria
      15. Włochy
      Featured
      9.3
      12 sierpnia 20200

      Hotel PURO Łódź Centrum – recenzja

      Recent
      9.3
      12 sierpnia 2020

      Hotel PURO Łódź Centrum – recenzja

      15 lutego 2020

      Winiety w Czechach 2020: ile kosztuje winieta w Czechach, gdzie kupić i jak wypełnić winietę? Poradnik.

      18 grudnia 2019

      Jeziora Plitwickie zimą – cud natury w śnieżnej scenerii

    • Afryka
      1. Afryka – poradniki
      2. Republika Zielonego Przylądka
      Featured
      27 maja 20190

      7 rzeczy, które zawsze zabieram w podróż

      Recent
      27 maja 2019

      7 rzeczy, które zawsze zabieram w podróż

      26 listopada 2017

      Odwołane lub opóźnione loty – jak starać się o odszkodowanie? Poradnik.

      1 lipca 2015

      Caretta caretta czyli polowanie na żółwie

    • Azja
      1. Abu Dhabi
      2. Azja – poradniki
      3. Gruzja
      4. Japonia
      5. Tajlandia
      Featured
      27 maja 20190

      7 rzeczy, które zawsze zabieram w podróż

      Recent
      27 maja 2019

      7 rzeczy, które zawsze zabieram w podróż

      3 lutego 2019

      Mity i stereotypy na temat Japońskiej kuchni

      31 sierpnia 2018

      Kierunek – Seul, Korea Południowa

    • Inne
      • Hotele
      • Linie lotnicze
      • Promocje i okazje
      • Restauracje
      • Inne
    • Kontakt
      • Współpraca
      • Kontakt
    Kuba w podróży
    You are at:Home»Ameryka Północna»Wynajem samochodu w USA cz. 3 – jak obniżyć koszty wynajmu oraz na co uważać. Poradnik.
    Wynajem auta w USA

    Wynajem samochodu w USA cz. 3 – jak obniżyć koszty wynajmu oraz na co uważać. Poradnik.

    10
    By Kuba w Podróży on 29 kwietnia 2017 Ameryka Północna, Ameryka Północna - poradniki, Inne, USA

    Wynajem samochodu w USA. Poradnik:

    • Część 1: Podstawy
    • Część 2: Ubezpieczenia
    • Część 3: Jak obniżyć koszty wynajmu oraz na co uważać

    Jak wypożyczyć samochód w USA i nie zbankrutować, czyli sposoby na tańsze wypożyczanie aut w stanach

    Żeby zaoszczędzić na wynajmie auta w USA wcale nie trzeba uciekać się do kombinacji na stronie internetowej, rezygnacji z ubezpieczenia, czy innych niezbyt mądrych zagrań. Jeśli weźmiecie sobie do serca kilka poniższych akapitów, to z pewnością stanowczo uda wam się obniżyć końcową cenę wynajmu.

    Promocje

    Każda z wcześniej wymienionych wypożyczani ma w swojej ofercie różnego rodzaju promocje. Jest to zdecydowanie najprostszy sposób na zaoszczędzenie stosunkowo dużej ilości pieniędzy. Warto poświęcić popołudnie na zapoznanie się z promocjami, bo niektóre z nich bywają więcej niż korzystne: od typowych ofert weekendowych przez spore zniżki przy wynajmie dłuższym niż 7 dni do darmowego podniesienia klasy wynajmowanego pojazdu (!). Co więcej, czasami można skorzystać z kilku zniżek na raz, np. wczesna rezerwacja + długi wynajem + podniesienie klasy pojazdu.

    Programy lojalnościowe

    Każda z wypożyczalni ma swój program lojalnościowy. Bardzo często już samo przyłączenie się do niego daje nam 5-10% zniżki i otwiera dostęp do dodatkowych ofert dla klubowiczów. Jeśli mamy wysoki status w którejś z większych sieci hotelowych (czytelnicy bloga mieli już ku temu kilka okazji), warto spróbować zrobić status match.

    Wypożyczenie auta poza głównym lotniskiem

    Choć nie jest to zbyt wygodne, warto sprawdzić ceny w innych oddziałach wypożyczalni. Przykładowo mój SUV z lotniska San Jose kosztował 526$ za 14dni a identyczna rezerwacja z lotnika w San Francisco ponad 700. Odliczając Ubera za dojazd do doliny krzemowej, zaoszczędziłem na czysto ponad 100$. Gdzie jest haczyk? Po pierwsze do innych oddziałów trzeba najpierw dojechać. Po drugie, rzadko który oddział „w mieście” pracuje od rana do nocy. Po trzecie w dużych miastach potrafi być nawet 5-6 wypożyczalni jednej firmy; sprawdzenie wszystkich firm zajmuje sporo czasu.



    Round trip

    Częstym pomysłem na Stany Zjednoczone (nie tylko ze względy na niższe ceny biletów) są podróże ze wschodu na zachód, z NY do Miami lub z San Francisco do Vegas. Niestety, opłata za inne miejsce odbioru i zdania auta jest często bardzo wysoka. Dodając do tego opłatę za oddanie w innym stanie, spory procent kwoty na rachunku stanowią same dodatki za brak tak zwanego round tripa. W miarę możliwości staraj się wypożyczyć i oddać samochód w tym samym miejscu. Jeśli jest to niemożliwe, sprawdź jak zmienia się cena w zależności od punktu docelowego. Czasami na drodze z Miami do Los Angeles bardziej opłaca się podmienić auto gdzieś po drodze, np. w Dallas. Choć z naszego punktu widzenia nie ma to sensu, to systemy komputerowe działają tak a nie inaczej i pozwoli nam to zaoszczędzić kolejne kilkadziesiąt dolarów.

    Paliwo w cenie

    Ostatni sposób aby zaoszczędzić na wynajmie auta w USA to pozwolenie na uzupełnienie paliwa przez wypożyczalnię. Brzmi jak absurd? Niekoniecznie. Ceny paliw w poszczególnych stanach, miastach, a nawet sąsiednich dzielnicach potrafią bardzo różnić się od siebie. Większość wypożyczalni udostępnia swoje samochody zgodnie z zasadą full – full, czyli dostajemy auto zatankowane do pełna i takie samo powinniśmy oddać. Jeśli wypożyczalnia musi uzupełnić za nas paliwo, bo nie dotrzymaliśmy warunków umowy, opłata za galon potrafi dochodzić do 8$! Jest to całkowicie zrozumiała kara umowna. Zgoła odmiennie wygląda to gdy zdecydujemy się na opcję „wygodną”, czyli taką, w której ustalamy stałą cenę za każdy galon paliwa jaki wypożyczalnia wleje do naszego baku.

    Warto kilka dni przed odbiorem auta sprawdzić aktualne ceny paliw na Google Maps (należy uwzględnić jaką benzynę toleruje samochód który chcemy wypożyczyć!). W opcji „wygodnej” cena za galon paliwa tankowanego przez wypożyczalnię na koniec naszej podróży czasami nijak ma się do cen rynkowych i działa to na naszą korzyść. Jeśli oferta tankowania jest atrakcyjna lub zbliżona do rynkowej to warto ją wybrać – oszczędzamy czas i pieniądze (w razie konieczności wymiany auta są to bardzo wymierne korzyści). Oczywiście jeśli wypożyczamy pojazd z centrum Las Vegas, to każda stacja oddalona o 5mil będzie tańsza o 30%, ale w normalnym przypadku możemy zaoszczędzić kilka do kilkunastu dolarów na samym paliwie.



    Procedura wypożyczenia, czyli jak dostać kluczyki do ręki i nie żałować

    Żeby wszystko poszło szybko i bez stresu, przygotujmy się jeszcze zanim podejdziemy do okienka naszej wypożyczalni. Aby dostać kluczyki powinniśmy mieć w ręce:

    • prawo jazdy nasze i ewentualnie dodatkowych kierowców
    • kartę kredytową którą płaciłeś za rezerwację
    • numer rezerwacji/pdf który dostaniemy od wypożyczalni na maila
    • czasami poproszeni zostaniemy także o paszport w celu potwierdzenia tożsamości

    Z tak przygotowanymi dokumentami wystawienie zlecenia nie powinno zająć agentowi więcej niż minutę. Padnie kilka pytań o dodatkowe ubezpieczenia, paliwo, nawigację itp. i prośba o podpis na zleceniu. Podpisując wydruk potwierdzamy nasze dane, zgadzamy się na kwotę excess, model auta oraz obszar odpowiedzialności. Z naszą kopią zlecenia udajemy się na parking który wskaże nam agent. Odpowiedni pracownik wyda nam kluczyki i zaprowadzi do naszego samochodu. Aby uniknąć stresów i rozczarowań, w naszym interesie pozostaje dokładne sprawdzenie samochodu przed opuszczeniem parkingu. Samochody w wypożyczalniach z reguły nie są starsze niż rok, ale szczególną uwagę zwróćcie na:

    • rysy, przytarcia i odrapania – dwa razy sprawdź zderzaki, ranty drzwi i parkingówki. Jeśli coś znajdziecie to należy zgłosić to do parkingowego. Powinien on zrobić zdjęcia uszkodzeń przez specjalną aplikację i ewentualnie podpisać się pod protokołem. Ten dostaniemy wkrótce na maila i jest naszym dupochronem,
    • ogólny stan samochodu i wyposażenia (odpal silnik, pokręć kierownicą, sprawdź klimę, szyby i radio). Jeśli coś budzi twoje wątpliwości to działaj jak wyżej,
    • stan paliwa – powinien on zgadzać się z polityką wypożyczalni (najczęściej full-full).
    Wypożyczanie auta w USA - lista kontrolna uszkodzeń auta
    Wypożyczanie auta w USA – lista kontrolna uszkodzeń auta

    Jeśli wszystko jest ok, pakujmy nasze bagaże i w drogę! Przy oddawaniu samochodu, w przypadku pełnego pakietu ubezpieczeń, po prostu oddajemy kluczyk. Jeśli nasza kwota excess nie jest równa 0, to przed oddaniem klucza dla świętego spokoju zróbmy zdjęcia dokumentujące stan wizualny samochodu.

    Mam nadzieję, że temat wypożyczania samochodu w USA został przeze mnie dostatecznie dokładnie opisany. Gdyby coś jednak pozostało niejasne – dajcie znać w komentarzach. Miłej jazdy!

    Ameryka Północna Arizona Kalifornia kubawpodróży Nevada poradnik ubezpieczenia USA wynajem samochodu
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Kuba w Podróży
    • Website
    • Facebook

    Nazywam się Kuba i od 2013 roku prowadzę dla Was blog "Kuba w Podróży". Od czasu mojej pierwszej większej wyprawy minęło sporo czasu, a popularność bloga przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Z zawodu programista, w wolnych chwilach spisuję swoje poradniki, relacje z wypraw i ogólne doświadczenia ze światem. Do zobaczenia na szlaku!

    Related Posts

    Winiety w Czechach 2020: ile kosztuje winieta w Czechach, gdzie kupić i jak wypełnić winietę? Poradnik.

    Jeziora Plitwickie zimą – cud natury w śnieżnej scenerii

    Jarmark bożonarodzeniowy w Zagrzebiu

    10 komentarzy

    1. simplyrent on 8 listopada 2017 14:02

      Super!

      Reply
    2. Jakub on 15 września 2018 22:25

      Dzięki za tak rzeczowy artykuł, mnóstwo cennych informacji 🙂 A orientujesz się może czy wypożyczając auto na miejscu zapłacimy dużo więcej, niż rezerwując z wyprzedzeniem? Nawet jeśli wszystko zaplanujemy za wczasu, to jednak fajnie byłoby zobaczyć na własne oczy co dostaniemy w ręce…

      Reply
      • Kuba w Podróży on 15 września 2018 23:26

        Jeśli zarezerwujesz auto w dobrej promocji to taniej na miejscu nie dostaniesz. Ale jeśli będziesz płacić normalne stawki i nie będzie akurat wielkiego zapotrzebowania na samochody, to na miejscu nie będzie drożej. Poza tym przez internet robisz tylko rezerwację – podchodząc do lady obsługa zawsze pokaże Ci dostępne samochody w danej klasie rezerwacji i możesz sobie wybrać jaki model chcesz (o ile jest ich kilka na miejscu). Ja tak wybrałem np. Malibu zamiast jakiejś Toyoty z dużo słabszym silnikiem.

        Reply
    3. Dominik on 15 marca 2019 15:32

      Bardzo fajny atrykół, mam pytanie jak to wyglada z takimi przejazdami w jedną stronę, na rentalcars w wypożyczalniach pojawia się opłaca za podróż w jedną stronę czy to będzie już kwota ostateczna czy też nie koniecznie.
      Niektóre wypożyczalnie oferują bezpłatną podróż w jedną stronę (dollar jeśli dobrze pamiętam) a przynajmniej tak jest na stronie Rentalcars a jak jest w rzeczywistości? (strona wypożyczalni dollar pokazuje 1000$ za podróż w jedną stronę).

      Reply
      • Kuba w Podróży on 15 marca 2019 15:57

        Podróż w jedną stronę zawsze jest możliwa, ale niekiedy wymaga dodatkowej opłaty. Dopłata z reguły jest wymagana kiedy zmieniasz stan albo wewnętrzny obszar wypożyczalni (typu Kalifornia, Nevada, Arizona). Dopłata to z reguły 100-120$.

        Reply
        • Dominik Korycki on 18 marca 2019 13:18

          OK dzięki bardzo za informację, jeśli faktycznie było by to 100-120$ to wcale bym się nie przejmował ale gdy dostaję informację około 700-1000$ to już zaczynam mieć wątpliwości co do opłacalności takiego przejazdu 🙂

          Reply
    4. Łukasz on 6 czerwca 2019 19:07

      Artykuł wymaga uzupełnienia o bardzo istotna informację – na pewno komuś pomoże nie naciąć się na pułapkę wynajmując tak jak ja samochód z Sixt. Dziwna polityka firmy sprawia, że wynajmując samochód w Kalifornii nie możesz nim wyjechać poza Kalifornię, Nevadę, Arizonę, Nowy Meksyk, Utah, Oregon i Waszyngton. W mojej wyprawy do Yellowstone nici (stan Wyoming). 🙁
      Zwrotu też nie dostanę, bo zapłaciłem z góry. Uważajcie i czytajcie warunki wynajmu dokładnie. Oczywiście podczas procesu rezerwacji nie ma o tym słowa. Trzeba się wczytać w dokumenty.

      Reply
      • Kuba w Podróży on 7 czerwca 2019 12:47

        Słuszna uwaga, wiele wypożyczalni ma takie zapisy, zapomniałem o tym.

        Reply
    5. Dawid on 17 czerwca 2019 18:38

      Witam, planujemy wynająć samochód na 21 dni. Padło na alamo ale przez pośrednika czyli rentalcars.com. Samochód to Dodge Grandcaravan bo chyba ma najwięcej miejsca na bagaż (wnęka w podłodze bagażnika)

      Teraz pytanie standardowe, czy opcja Ubezpieczenie Ekstra dla USA jest wystarczająca? Mamy zamiar trochę pojeździć więc wolimy zminimalizować ryzyko. W dokładnych warunkach rentalcars jest informacja dt kwoty 2200$. Stąd pytanie czy to dobra opcja?

      Reply
      • Kuba w Podróży on 17 czerwca 2019 20:08

        2200$ to, o ile pamiętam, kwota jaką pokryje to dodatkowe ubezpieczenie z rentalcars. Musiałbyś zobaczyć na stronie Alamo, jaka jest najwyższa kwota excess (z reguły jest to 1500-2500$) dla Caravana i zobaczyć, czy to wystarczy. Ew. wykup zewnętrzne ubezpieczenie jeśli chcesz wynajmować z rentalcars (nie wiem ile sobie życzą za „Ubezpieczenie Ekstra” w twoim przypadku).

        Reply
    Leave A Reply Cancel Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    Kuba w podróży
    • Najnowsze
    • Popularne
    • Recenzje
    9.3
    12 sierpnia 2020

    Hotel PURO Łódź Centrum – recenzja

    15 lutego 2020

    Winiety w Czechach 2020: ile kosztuje winieta w Czechach, gdzie kupić i jak wypełnić winietę? Poradnik.

    18 grudnia 2019

    Jeziora Plitwickie zimą – cud natury w śnieżnej scenerii

    18 grudnia 2019

    Jarmark bożonarodzeniowy w Zagrzebiu

    19 stycznia 2016

    Winiety w Czechach 2016. Gdzie kupić i jak wypełnić winietę? Poradnik.

    24 grudnia 2016

    Winiety w Czechach 2017. Gdzie kupić i jak wypełnić winietę? Poradnik.

    19 lutego 2017

    Winiety w Austrii 2017. Gdzie kupić i jak wypełnić winietę? Poradnik.

    13 września 2017

    Zakupy w USA – poradnik. Co opłaca się kupić w USA? Gdzie robić shopping? Jak legalnie przewieźć zakupy do domu?

    9.3
    12 sierpnia 2020

    Hotel PURO Łódź Centrum – recenzja

    2 lutego 2019

    Gdzie dobrze zjeść w Bergamo? Poradnik.

    9.6
    26 listopada 2018

    Hotel Alter Lublin – recenzja hotelu

    9.5
    19 września 2018

    Renaissance Warsaw Airport Hotel – recenzja hotelu

    Kategorie
    Instagram Kuba W Podróży
    Odbierz 100PLN na swój pierwszy nocleg!
    Copyright © 2017 Kuba w Podróży.
    • Kontakt
    Copyright © 2017 Kuba w Podróży.
    • Kontakt

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.