CatHelicopters – recenzja

0

Jak to się stało, że trafiłem na stronę cathelicopters.com? W sumie nie bardzo pamiętam ale na 90% był to czysty przypadek. Recenzji i informacji w internecie szukać o nich próżno, a te na tripadvisor są mieszane. Przejrzałem stronę, spodobała mi się flota – Eurocoptery (zamiast wszędobylskich Robinsonów) i opcja przelotu nad najważniejszymi miejscami Barcelony. Zadzwoniłem i zaryzykowałem – poprosiłem o zarezerwowanie lotu dla 2 osób. Co ważne:

  • aby doszło do lotu, potrzeba 4 chętnych (dlatego jeśli nie ma nas aż tylu, lepiej zadzwonić, pani z recepcji poda nam daty i godziny na które gwarantuje nam obsadę)
  • CatHelicopters nie obciąża naszej karty kredytowej z góry, płacimy na miejscu (spory plus)
  • wycofanie się z rezerwacji na 48h przed lotem nie obciąża nas finansowo
CatHelicopters - Eurocopter

CatHelicopters – Eurocopter

Trafić do CatHelicopters jest banalnie łatwo ale spacer z końca La Rambla to dobre 25minut. Na miejscu czekała na nas zamknięta brama… i Eurocopter stojący na lądowisku. Krótka odprawa (co ciekawe dostajemy normalny bilet lotniczy i przechodzimy przez kontrolę), instrukcje bezpieczeństwa i nie pozostaje nam nic innego jak czekać na rozgrzanie silników (nasz lot był pierwszym tego dnia). Usadzono mnie obok pilota (tyle wygrać!), zapięto pasy no i polecieliśmy. 10 minut o których była mowa na stronie, w środku helikoptera zdaje się trwać pół godziny. Czasu jest więcej niż wystarczająco na zdjęcia i podziwianie Barcelony nie przez obiektyw. Trasa Sky Tour obejmuje wybrzeże oraz najważniejsze miejsca w Barcelonie – Sagrada Familia, Bari Gothic, World Trade Center, Camp Nou, wzgórze Montjuic, itp. Co więcej pilot Roger (przynajmniej tak mówiły jego słuchawki), ku mojej uciesze, dawał miejscami dobrze czadu i pokazywał na co stać maszynę którą pilotował. Wystarczy wspomnieć, że moja ładniejsza połówka stwierdziła, że lot był super ale do helikoptera nigdy więcej już nie wsiądzie 🙂

CatHelicopters - pilot miejscami pokazywał na co stać jego maszynę

CatHelicopters – pilot miejscami pokazywał na co stać jego maszynę

Czy warto było wydać 150€ (promocja walentynkowa) na lot dla 2 osób? Zdecydowanie tak! Po pierwsze ceny w całej Europie są wyższe, po drugie trasa jest przemyślana i wystarczająca, po trzecie będziemy nad Barceloną – miastem pięknym samym w sobie, po czwarte lecimy Eurocopterem. Jeśli będziecie mieli okazję być w Barcelonie, trochę wolnego czasu i gotówki – koniecznie skontaktujecie się z CatHelicopters. Podziękujecie później.

CatHelicopters - podczas lotu

CatHelicopters – podczas lotu

Share.

About Author

Nazywam się Kuba i od 2013 roku prowadzę dla Was blog "Kuba w Podróży". Od czasu mojej pierwszej większej wyprawy minęło sporo czasu, a popularność bloga przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Z zawodu programista, w wolnych chwilach spisuję swoje poradniki, relacje z wypraw i ogólne doświadczenia ze światem. Do zobaczenia na szlaku!

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.