Darmowa pomoc drogowa na czeskich autostradach!

0

Jak podała Informacyjna Agencja Radiowa, z dniem dzisiejszym rusza pilotażowy program pomocy drogowej na terenie Czech. W przypadku braku paliwa, przebitej opony czy po prostu nagłej awarii nie będziemy musieli płacić za pomoc autostradową – od dziś jest ona wliczona w cenę winiety. Biorąc pod uwagę dotychczasowe koszty takiej operacji jest to lepiej niż dobra wiadomość.

W przypadku wezwania pomocy (+420 800 280 281) odpowiednie służby oznakują nasz pojazd i w razie potrzeby odholują go w bezpieczne miejsce (naprawa pojazdu na miejscu nie jest możliwa). Z darmowej pomocy mogą skorzystać wszyscy kierowcy, bez względu na narodowość. Na razie specjalne pojazdy spotkać można jedynie na autostradzie D1. Docelowo będą obsługiwać wszystkie główne drogi w Czechach.

Pomoc drogowa

Pomoc drogowa

Share.

About Author

Nazywam się Kuba i od 2013 roku prowadzę dla Was blog "Kuba w Podróży". Od czasu mojej pierwszej większej wyprawy minęło sporo czasu, a popularność bloga przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Z zawodu programista, w wolnych chwilach spisuję swoje poradniki, relacje z wypraw i ogólne doświadczenia ze światem. Do zobaczenia na szlaku!

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.