Jurys Inn Prague – recenzja

0

Jurys Inn Prague

Na wstępie zaznaczę, że napisanie tej mini recenzji zajęło mi ponad rok, więc wiele w tym hotelu mogło się już zmienić i proszę brać to pod uwagę (przykładem niech będzie Best Western Hotel Plaza w Neapolu). Pragę chcieliśmy odwiedzić z kilku powodów. Po pierwsze znam to miasto dość dobrze, po drugie dojazd samochodem zajmuje tylko 3 godziny a po trzecie jakoś zawsze było nam nie po drodze. Wtem pojawiła się promocja urodzinowa Jurys Inn i ich bardzo korzystne 20€ za noc. Pomimo jak zwykle padniętych serwerów, jakimś cudem udało mi się zarezerwować pokój w Pradze i to na weekend. Kupiliśmy czeską winietę, zapakowaliśmy parasole i w drogę.

Lokalizacja

Podróż przebiegła bez zakłóceń (o ile nie liczyć powodzi). Jurys Inn Prague ma dobre położenie jeśli chodzi o dojazd samochodem i bardzo dobre jeśli podróżujemy metrem (stacja znajduje się po drugiej stronie ulicy).  Do starego miasta możemy dojść w kilka minut, lub jeśli już koniecznie musimy – jechać metrem jeden przystanek. Okolica jest typowo miejska – market, estakada autostrady oraz budynki rządowe. W Jurys Inn Prague wygospodarowano jednak nieco zieleni, ale o tym później. Hotel posiada zamykany parking podziemny.

Jurys Inn Prague - pokój

Jurys Inn Prague – pokój. Prawa autorskie należą do tripadvisor.com

Recepcja, bar i otoczenie

Przyjęcie na recepcji przebiegło bez zakłóceń. Ponieważ moja kapryśna karta kredytowa odmawiała współpracy, hotel zrezygnował z kaucji – tutaj należy się plus. Dodatkowo otrzymaliśmy kupony zniżkowe do hotelowego baru oraz katalogi informacyjne o samym mieście.

W obliczu tak dużej ilości dobrego jedzenia  i piwa w praskich restauracjach, nie skorzystaliśmy z hotelowego śniadania ani baru. Wypada mi jednak napisać, że restauracja urządzona była z klasą i oferowała ciekawe potrawy, także w formie experience. Co więcej, na postumencie stał fortepian który według przewodnika po Jurys Inn Prague był często w użyciu. Kolejny i niewątpliwy plus stanowił sam przewodnik, który nie tylko był swoistym kalendarzem imprez w mieście, ale także prezentował eventy organizowane przez hotel. A te były bardzo zróżnicowane – od kolacji z winem po dwudniowy praski Oktoberfest. Szczerze mówiąc do dziś nie widziałem podobnej oferty w jakimkolwiek innym hotelu.

Jurys Inn Prague - patio

Jurys Inn Prague – patio

Pokój

Pokój zgodnie z moją prośbą znajdował się na najwyższym, czwartym piętrze. Jak wspomniałem wcześniej, Jurys Inn Prague ma wewnętrzne patio obsadzone zielenią. Na szczęście nasze okna wychodziły wprost na nie. Pokój był standardowych rozmiarów, utrzymany w bordowo-złotej kolorystyce sieci Jurys Inn. Nie widać było oszczędności w materiałach i wyposażeniu. Okna, drzwi i ściany były wystarczająco dźwiękoszczelne aby nic nie zakłócało nam snu; dla mnie to bardzo istotna rzecz. Łazienka była dobrze wyposażona, szczególnie jeśli chodzi o jakość kosmetyków, i wentylowana (co jest niestety rzadkością). Łóżko posiadało dobry materac i solidną ramę.

Jurys Inn Prague - łazienka

Jurys Inn Prague – łazienka

Jurys Inn należy z pewnością do bardzo przyzwoitych miejsc noclegowych w Pradze. Kiedy w nim nocowaliśmy, „normalna” cena za noc oscylowała między 90 a 120€ i była nieco zbyt wygórowana, nawet jak na czeską stolicę. Dziś zabukowanie pobytu za 55-70€ nie stanowi większego wyczynu co niewątpliwie czyni hotel bardziej przystępnym. Bardzo dobre położenie, wyposażenie oraz obecna cena sprawia, że mogę z czystym sumieniem polecić Jurys Inn Prague jako miejsce do noclegu. 7,3/10.

Share.

About Author

Nazywam się Kuba i od 2013 roku prowadzę dla Was blog "Kuba w Podróży". Od czasu mojej pierwszej większej wyprawy minęło sporo czasu, a popularność bloga przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Z zawodu programista, w wolnych chwilach spisuję swoje poradniki, relacje z wypraw i ogólne doświadczenia ze światem. Do zobaczenia na szlaku!

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.