Karty SIM Prepaid w Tajlandii

0

Pierwsze co naszło mi na myśl po kupnie biletów to komunikacja ze światem na miejscu. Przyznam, że nic nie wiedziałem o sieciach komórkowych w Tajlandii – o zasięgu, cenach, usługodawcach. Wizyta na Wikipedii upewniła mnie jedynie, że mój telefon zapewni mi kontakt ze światem nawet w Bangkoku. Co do reszty lektura Trip Advisora i kilku innych for zamieszała mi tylko w głowie. Z pomocą przyszedł mi kolega z czasów kiedy studiowałem w Niemczech. Angkrit pochodzi z Bangkoku więc temat powinien znać jak własną kieszeń. Po kilkunastu minutach dostałem odpowiedź.

prepaid_Tajlandia_ Bangkok

Karty Sim prepaid Bangkok, Tajlandia.

There are mainly 3 big network providers in Thailand, AIS, DTAC, Truemove. All provide 3G signal and offer prepaid sim card. If you really care about signal from a wide range of area (except you are in the middle of a forest :)) choose AIS, but it is a little bit more expensive. DTAC is OK but you are probably getting lack of signal when you are in a small island. I think it’s the cheapest provider compared to prepaid offers. Truemove has the best Internet signal, not for calling. You just go the service center or „7-Eleven”, an ubiquitous mini-mart, and ask them for a pre-paid sim card, tell them which provide you want.

Prepaid card for AIS is called „One-to-call”
Prepaid card for DTAC is called „Happy”
Prepaid card for Truemove is called „Truemove”

All also have mini sim card!!!

Przekładając to na język polski otrzymujemy jasna i prostą instrukcję:

  • Jeśli potrzebujemy zasięgu wybieramy AIS. Jest on jednak nieco droższy od innych. Karta prepaid nazywa się „One-to-call”.
  • DTAC jest OK ale możemy mieć problemy w miejscach takich jak małe wyspy (Phi Phi?). Jest to także najtańszy prepaid. Karta SIM nazywa się „Happy”.
  • Truemove ma najlepszy najlepszy zasięg Internetu ale nie do dzwonienia (nie bardzo wiem OCB). Karta prepaid nazywa się „Truemove”.

Zestawy startowe dostaniemy w każdym sklepie 7-Eleven (np. na lotnisku Suvarnabhumi). Wszyscy dostawcy oferują mini SIM (to na czym mi najbardziej zależało); doczytałem, że także karty micro SIM są dostępne (np. do iPhone ale czy sprzęt Apple będzie działać tego nie wiem – oni zawsze mają jakieś „ale”). Co nieco o cenach napiszę jak ogarnę temat na miejscu.

 

Share.

About Author

Nazywam się Kuba i od 2013 roku prowadzę dla Was blog "Kuba w Podróży". Od czasu mojej pierwszej większej wyprawy minęło sporo czasu, a popularność bloga przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Z zawodu programista, w wolnych chwilach spisuję swoje poradniki, relacje z wypraw i ogólne doświadczenia ze światem. Do zobaczenia na szlaku!

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.