Komunikacja miejska w Bangkoku – uzupełnienie

0

Cykl poradników jak się poruszać po Bangkoku muszę uzupełnić o komunikację miejską – autobusy. Ich klimat na pewno zachwyci backpakersów – są to często stare ciężarówki lub autobusy, bez okien, przypominające raczej żółty tramwaj z Lizbony w szczycie sezonu niż normalny środek lokomocji. W środku na 99% nie spotkamy białego człowieka. Komunikacja ta jest bardzo tania – 7 batów za przejazd. Minusem jest tempo podróży, ścisk + brak klimy – wiosną i latem można się żywcem ugotować.

Typowy autobus komunikacji miejskiej w Bangkoku (raczej w dobrym stanie)

Typowy autobus komunikacji miejskiej w Bangkoku (raczej w dobrym stanie)

Jednak największy problem to rozkłady jazdy i trasy. Dla kogoś „z zewnątrz” są one właściwie nie do ogarnięcia; sami Tajowie nie znają ich dalej niż poza swoją dzielnicę czy drogę do pracy. O normalnym przystanku znanym z Europy możemy zapomnieć, o godzinach odjazdu i trasie tym bardziej. Dlatego nie polecam tej opcji podróży nikomu kto nie chce niemiło się zaskoczyć albo wyjechać gdzieś daleko. Taksówki są po prostu za tanie.

Gdyby ktoś jednak uparł się w Bangkoku na autobus, tutaj można znaleźć coś w stylu rozkładu jazdy. Jedyna linia jaką znam to numer 1 – z końca Silomu pod pałac królewski, może komuś się przyda 😉

Share.

About Author

Nazywam się Kuba i od 2013 roku prowadzę dla Was blog "Kuba w Podróży". Od czasu mojej pierwszej większej wyprawy minęło sporo czasu, a popularność bloga przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Z zawodu programista, w wolnych chwilach spisuję swoje poradniki, relacje z wypraw i ogólne doświadczenia ze światem. Do zobaczenia na szlaku!

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.