Pizzeria Colosseo Gaimersheim – recenzja

0

O pizzerii Colosseo w Gaimersheim dowiedziałem się od dziewczyny. O ile z doświadczenia podchodzę sceptycznie do rekomendacji barów, knajp i restauracji, to moja luba ma raczej podobny gust smakowy i baczenie na jakość jedzenia jak ja. Kilka dni później odwiedziłem Colosseo i zostałem pozytywnie zaskoczony.

Trafić do pizzerii jest dość ciężko, co jest jej największym minusem. Wystrój wnętrza jednym się spodoba, inni uznają, że autor chciał wcisnąć za dużo Włoch do Gaimersheim; nie uświadczymy tutaj plastikowego krzesła ani talerza więc jest OK. Restauracja przeszła jakiś czas temu niemieckie „Kuchenne Rewolucje” i wyszło jej to jak najbardziej na plus. Mała karta, wszystko na świeżo, niskie ceny. Standardowy zestaw to pizza + 0,5l napoju do wyboru + sałatka. Wszystko to kosztuje jedynie 6,2€ co nawet jak na polskie warunki jest ceną bardzo niską.

Sama pizza jest bez dwóch zdań majstersztykiem. Ciasto bardzo sztywne, chrupiące ale równocześnie nie będące niezjadliwe czy twarde jak maca. Ma przy tym ma dobry smak i nie śmierdzi drożdżami na kilometr. Tak niewiele trzeba aby zrobić pyszną pizzę, a tak rzadko możemy jej skosztować… Bez wątpienia Pizzeria Colosseo to mój faworyt jeśli chodzi o pizzę na Bawarii (i nie tylko). 5/5.

Strona WWW restauracji.

Share.

About Author

Nazywam się Kuba i od 2013 roku prowadzę dla Was blog "Kuba w Podróży". Od czasu mojej pierwszej większej wyprawy minęło sporo czasu, a popularność bloga przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Z zawodu programista, w wolnych chwilach spisuję swoje poradniki, relacje z wypraw i ogólne doświadczenia ze światem. Do zobaczenia na szlaku!

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.