Światła mijania, limity prędkości, łańcuchy śniegowe – jak to wygląda za granicą? Poradnik.

0

Jak kupić winietę obowiązkową dla danego kraju możecie dowiedzieć się z moich poradników na ten temat. Ale jadąc za granicę czy to zimą czy latem, warto wiedzieć jakie obowiązki ma kierowca (chociaż z grubsza) w danym kraju. Limity prędkości na autostradach, używanie świateł mijania przez cały czas czy posiadanie łańcuchów śniegowych to przepisy o jakich rzadko się wspomina, a nieznajomość przepisów nie zwalnia od ich przestrzegania. Niektórzy z Was mogli się o tym boleśnie przekonać otrzymując mandat, niejednokrotnie bardzo wysoki. Polecam więc zapoznać się z poniższą tabelą przed wyjazdem na urlop (kliknij na zdjęcie aby je powiększyć).

Tabela przepisów drogowych obowiązujących za granicą

Tabela przepisów drogowych obowiązujących za granicą

Jako uzupełnienie tabeli przedstawiam znak nakazujący używania łańcuchów śniegowych na danym odcinku drogi, wygląda on niemal identycznie we wszystkich wyżej wymienionych krajach. Należy także pamiętać, że choć używanie opon zimowych w niektórych krajach nie jest prawnie nakazane, to w razie kolizji (w większości przypadków) winę przejmuje pojazd bez ogumienia dostosowanego do pory roku.

Znak C18 nakazujący użycie łańcuchów śniegowych.

Znak C18 nakazujący użycie łańcuchów śniegowych. ⓒWikipedia

 
Klikając dowolny przycisk poniżej motywujesz mnie do dalszej pracy:

 

Share.

About Author

Nazywam się Kuba i od 2013 roku prowadzę dla Was blog "Kuba w Podróży". Od czasu mojej pierwszej większej wyprawy minęło sporo czasu, a popularność bloga przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Z zawodu programista, w wolnych chwilach spisuję swoje poradniki, relacje z wypraw i ogólne doświadczenia ze światem. Do zobaczenia na szlaku!

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.